Biz Kimiz?

Retro Yapım olarak 2010 yılından beri Ankara’da müzik ve video prodüksiyon alanlarında hizmet vermekteyiz. Çağdaş ekipman ve kadromuzla beraber Ankara Kızılay’da ve Gölbaşı’nda prova ve kayıt olanağı sunmaktayız.

Hücum kayıt, kanal kayıt, müzik prova, miks, mastering, aranje, müzik videosu, tanıtım filmi çekimi gibi işlerde faaliyet gösteriyoruz.

Retro Yapım olarak grup müziğine destek veriyoruz. Bunun için her yıl belirli aralıklarla Freelance Gigs adlı konser serilerimize devam ediyoruz ve tüm konser gelirlerinin sahne alan gruplar arasında paylaştırıldığı müzik etkinlikleri yapıyoruz.

 

 

 

Yakup Senem

(Genel Müdür)

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunudur. Gazi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde öğretim görevlisi ve Retro Yapım’ın yöneticisidir.

r_filigran

baris yetkin
Barış Yetkin

(Prodüktör)

Başkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri Bölümü mezunudur. Retro Yapım’da yapımcı ve prodüktör olarak görev yapmaktadır.


Özgün Özdemir

(Prodüktör)

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Anabilim Dalı mezunudur. Ankara Üniversitesi Gazetecilik bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Retro Yapım bünyesinde kayıt mühendisi ve prodüktör olarak görev yapmaktadır.

r_filigran

Anıl Güzeldere

(Prodüktör)

Retro Yapım’da kayıt asistanı ve prodüktör olarak görev almaktadır.

 

mertMert Temizel

(İşletme Müdürü)

Retro Yapım bünyesinde işletme müdürlüğü yapmaktadır.

r_filigran


Ahmet Sipahi

(Kayıt Asistanı)

Retro Yapım’da kayıt asistanı olarak görev almaktadır. Eğitimine Çankırı Karatekin Üniversitesi Müzik Teknolojileri Bölümünde devam etmektedir.

 

Deprem Gürdal

(Aranjör / Prodüktör)

Birçok ulusal ve uluslararası yarışmadan aldığı dereceler bulunmaktadır. Sade, Rind ve Deprem gruplarının kurucularındandır.  Pek çok single, ep ve albüm projesi üzerinde çalışmıştır. Retro Yapım’da da aranjör ve prodüktör olarak hizmet vermektedir.

r_filigran

Kenan Salbaş

(Videografiker)

Hacettepe Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü mezunudur. Retro Yapım’da videografiker olarak görev almaktadır.

 

Kaan Nerat

(Videografiker)

Atılım Üniversitesi Enerji Mühendisliği Bölümü öğrencisidir. Retro Yapım’da videografiker olarak görev almaktadır.

r_filigran

Ümit Öktenoğlu

(Kayıt Asistanı)

Ankara Üniversitesi Beypazarı Turizm ve Otel İşletmeciliği İşletme Müdürlüğü bölümü mezunudur. Retro Yapım’da video ve ses kayıt asistanı olarak görev almaktadır.