Biz Kimiz?

Retro Yapım olarak 2010 yılından beri Ankara’da müzik ve video prodüksiyon alanlarında hizmet vermekteyiz. Çağdaş ekipman ve kadromuzla beraber Ankara Kızılay’da ve Gölbaşı’nda prova ve kayıt olanağı sunmaktayız.

Hücum kayıt, kanal kayıt, müzik prova, miks, mastering, aranje, müzik videosu, tanıtım filmi çekimi gibi işlerde faaliyet gösteriyoruz.

Retro Yapım olarak grup müziğine destek veriyoruz. Bunun için her yıl belirli aralıklarla Freelance Gigs adlı konser serilerimize devam ediyoruz ve tüm konser gelirlerinin sahne alan gruplar arasında paylaştırıldığı müzik etkinlikleri yapıyoruz.

 

 

 

Yakup Senem

(Genel Müdür)

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunudur. Gazi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde öğretim görevlisi ve Retro Yapım’ın yöneticisidir.

r_filigran

baris yetkin
Barış Yetkin

(Prodüktör)

Başkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri Bölümü mezunudur. Retro Yapım’da yapımcı ve prodüktör olarak görev yapmaktadır.


Özgün Özdemir

(Prodüktör)

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Anabilim Dalı’nda lisans ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Retro Yapım bünyesinde kayıt mühendisi ve prodüktör olarak görev yapmaktadır.

r_filigran

Anıl Güzeldere

(Prodüktör)

Retro Yapım’da kayıt asistanı ve prodüktör olarak görev almaktadır.

mertMert Temizel

(İşletme Müdürü)

Retro Yapım bünyesinde işletme müdürlüğü yapmaktadır.

r_filigran

Deprem Gürdal

(Aranjör / Prodüktör)

Birçok ulusal ve uluslararası yarışmadan aldığı dereceler bulunmaktadır. Sade, Rind ve Deprem gruplarının kurucularındandır.  Pek çok single, ep ve albüm projesi üzerinde çalışmıştır. Retro Yapım’da da aranjör ve prodüktör olarak hizmet vermektedir.

Tolga Sert

(Videografiker)

Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği mezunudur. Yine aynı bölümde yüksek lisans eğitimi görmektedir. Retro Yapım’da videografiker olarak çalışmaktadır.

r_filigran

Onur Naci Öztürkler

(Videografiker )

Hacettepe Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi bölümünde eğitim görmektedir.  Retro Yapım’da videografiker olarak çalışmaktadır.

Ahmet Sipahi

(Kayıt Asistanı)

Retro Yapım’da kayıt asistanı olarak görev almaktadır. Eğitimine Çankırı Karatekin Üniversitesi Müzik Teknolojileri Bölümünde devam etmektedir.

 

 

r_filigran

Ferhat Yağlıcıoğlu

(Luthier / Bakım Onarım)

Hacettepe Üniversitesi Müzikoloji bölümü mezundur. Kıvılcım Müzik, V Müzik, Major Müzik ve Dore Müzik gibi işletmelerde satış temsilciliği ve gitar bakım onarımda alanlarında çalışmıştır. Retro Yapım’da Luthier olarak görev almaktadır.

Oğuzhan Ilgaz

(Kayıt & Görüntü Asistanı)

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümü mezunudur. Retro Yapım’da kayıt & görüntü asistanı olarak görev almaktadır.

r_filigran

 

Doğukan Gürel

(Kayıt & Görüntü Asistanı)

Hacettepe Üniversitesi Kimya bölümünde eğitim görmektedir.
Retro Yapım’da kayıt & görüntü asistanı olarak görev almaktadır.


Ege Baydar

(Kayıt & Görüntü Asistanı)

Hacettepe Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık bölümünde eğitim görmektedir. Retro Yapım’da kayıt & görüntü asistanı olarak görev almaktadır.

r_filigran

 

Barış Kocatürk

(Ses ve Video Asistanı)

Müzik hayatına 15 yaşında başlamıştır. İlk bestesini 19 yaşında yapmıştır. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda gönüllü öğrencilik yapmaktadır. Retro Yapım’da ses ve video asistanı olarak görev almaktadır.